TÉMA Alergie

Alergie trápí každého pátého obyvatele v ČR

Problémy s alergiemi trápí téměř každého z nás. Jen v České republice trpí určitou formou alergie přes 2 miliony obyvatel. Častými příznaky alergií je ucpání nosu (senná rýma), kýchání, svědění a zarudnutí očí (zánět spojivek), kopřivky, kašel, dušnost, ekzém či astma.

Jednou z nejčastějších alergií je takzvaná alergie na bytový prach, jejíž příčinou jsou roztoči bytového prachu. Tato forma roztočů se zachycuje v interiérech celého bytu, především pak na kobercích nebo sedačkách. Kvalitní sedací soupravy, minimalizující množství bytového prachu naleznete na eshopu www.sedacky.cz.

Roztočové alergeny jsou především obsaženy ve výměšcích roztočů a jejich fekáliích. Tyto alergeny se šíří především vzduchem a do lidského organismu se dostávají vdechováním.

Potíže roztočového původu často vznikají při hraní dětí na pohovkách, kobercích, postelích, dále pak při luxování, úklidu a dalších podobných domácích pracích.

Paradoxně za naše alergie může náš vlastní imunitní systém. Úkolem imunitního systému je rozpoznat, případně zničit cizorodé látky narušující lidskou homeostázu. Při porušení tolerance vlastních buněk organismu nastává situace, kdy imunitní systém začne ničit vlastní tělo. Tomu to stavu říkáme autoimunitní onemocnění. Při porušení tolerance neškodných látek z okolního prostředí vzniká alergie.

Mezi časté a mnohdy velmi nepříjemné alergické příznaky patří alergická rýma. Hlavní příčinou alergické rýmy je alergen, který má několik podob. Ve většině případů jsou alergenem pylová zrna (lépe řečeno konkrétní součásti pylových zrn). Dále pak mohou alergickou rýmu vyvolat roztoči, plísňové spory či domácí zvířata a to zejména kvůli jejich slinám, chlupům a kůži.

Do nepříjemných alergických reakcí řadíme atopicky ekzém, což je v podstatě alergická reakce na libovolný alergen. Přítomnost alergických a toxických látek se pak projevuje kožními projevy. Problém ekzémů postihuje jak děti, tak také dospělé. Atopický ekzém je typický suchou kůží, která pak postiženého pacienta svědí. Postižená kůže může dokonce i mokvat.

Další formou alergie je průduškové astma, které řadíme mezi zánětlivé onemocnění dýchacích cest. Průdušky jsou narušeny alergickým zánětem, vyvolávajícím stažení průdušek, tvorbu hlenu a také otok sliznice. Tento stav pak následně vede ke ztíženému dýchání, sípání, výdechové dušnosti, suchému kašli, který ruší spánek a snižuje fyzickou aktivitu. Astmatický kašel může být vyvolán,  kromě kontaktu s alergenem, také emocemi, zejména pláčem.

Nepříjemným formou alergie je kopřivka. Kopřivka se projevuje zarudnutím kůže s následnou tvorbou pupenů. V mnoha případech bývá kopřivka doprovázena otoky, které můžou ohrožovat kůži nebo sliznice. Kopřivka může být stejně jako astma vyvolána nejen fyzickými vlivy, ale i psychickými podněty.

Alergie trápí každého pátého obyvatele v ČR patří do témat
 • alergie medved 17.03.2010 13:56:14

  Vypsali jste tu příznaky, ale co s tím nikoliv. Politická práce...

  • Re: alergie Petr 06.08.2010 17:47:20

   Máš pravdu. Že má někdo alergii pozná, ale co s tím. Odpověď zde není možná protože každá alergie se řeší jinak (pokud to jde). Ale jde hodně udělat. V prvé řadě je potřeba zjistit proč alergie vznikla, co tomu napomohlo a předcházelo (pokud není vrozená), tak se lze dopátrat k příčině a pak jde teprve něco dělat. Také je potřeba posílit imunitu (určitě je oslabená, pokud vůbec funguje, jinak by tělu pomohla). Pokud nefunguje imunostimulanty nepomohou, není co stimulovat a většina lidí jen vyhází spousty peněz oknem. Záleží také na životosprávě, správném stravování a pití. Je potřeba komplexní vyšetření s ohledem na všechny vlivy. Doporučuji navštívit profesionálního iridologa. Podívejte se nahttp://www.irisdiagnostika.e u%lsb;br%rsb;%lsb;/br%rsb;Poku d má někdo problém s alergií ať se přímo obrátí na odborníka z řad naturopatů nahttp://www.naturopatickaporadn a.cz

   • Re: Re: alergie Klára 24.05.2012 15:30:26

    S naturopatií žádnézkušenosti nemám, alesouhlasím s tímto článkem(http://www.detskaalergie.cz/lecba-alergie.html ), mohoupomoci antihistaminika, nebotaké vakcíny (ty jsou sicenepraktické, protože semusí měsíčně docházet naalergologii, ale opravdupomáhají).

   • Re: Re: alergie Petr 06.08.2010 17:49:05

    Opravuji chyby v odkazech
    http://www.irisdiagnostika.eu
    http://naturopatickaporadna.cz

 • alergie Zuzanka 13.08.2010 16:57:16

  Alergie je previt..:o( Na zmirneni alergickych priznaku davam detem Preventan Junior, je i na posileni imunity, nedam na nej dopustit.


Adresář

Diskuze na téma Alergie

 • Helenka 01.10.2017 21:10 Alergie

  Zkoušeli jste si kosmetiku a čistící prostředky namíchat sami doma?

 • Meganie45 01.10.2017 20:10 Alergie

  Dotaz na ženy alergické na různé složky v kosmetice, používáte herbalon.cz? Navrhla mi ho slečna v…

 • Carroti 30.09.2017 22:09 Alergie

  obvykle temi prirodnimi, co je pouzivam nemá s laergii problem, ted se snazim zamerit na prirodni…

 • Pavla 19.09.2017 19:09 Alergie

  Allergodil taky používám a mě ho teda doporučila doktorka. Jinak bych o něm ani nevěděla...

 • EddieE 14.09.2017 19:09 Alergie

  čím nahrazujete hygienické přípravky, když vám vyvolávají alergickou reakci? nebo je možné, že si…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku